Porozmawiajmy

Slawkow-Pruszkow-Kaunas

Wydajna, konkurencyjna i przyjazna dla środowiska usługa, zapewniająca bezpieczny transport towarów

Transport kontenerowy jest najtańszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu. Przy organizacji przewozu ładunków ciężkich i wielkogabarytowych, metoda ta zapewnia korzystną cenę, która jest niezmienna w czasie oraz bezpieczeństwo. Przewozy są wolne od kolejek transportowych oraz czynników ludzkich.

Sławków-Kaunas to intermodalny pociąg towarowy, przeznaczony do transportu kontenerów pomiędzy terminalem intermodalnym w Kownie na Litwie a Euroterminalem w Sławkowie w Polsce.

Usługa intermodalna Sławków-Kowno łączy Europę Środkową z krajami bałtyckimi.

Euroterminal Sławków położony jest niedaleko Katowic, gdzie jest ważnym węzłem polskiej sieci kolei szerokotorowych, łączącym linie kolejowe między Litwą a Polską oraz Ukrainą a Polską. Pociągi towarowe kursują tutaj również regularnie do Schwarzheide w Niemczech, do Maddaloni we Włoszech, do Kopru w Słowenii i do Gdańska w Polsce.

Kowno to jedno z głównych miast Litwy, które otwiera drogę do całego regionu krajów nadbałtyckich. Położenie Kowieńskiego Terminalu Intermodalnego otworzy przed klientami możliwość realizacji przewozów do Wilna i portu w Kłajpedzie (koleją) oraz innych krajów nadbałtyckich.

Pruszkowski Metrans Terminal znajduje się w pobliżu stolicy Polski, Warszawy i jest częścią europejskiego korytarza transportowego łączącego koleją kraje od Finlandii po Włochy. Pozwala na rozszerzenie operacji o codzienne połączenia do Niemiec (port Bremerhaven, Hamburg i Duisburg), Chorwacji (Rijeka) i Słowenii (Koper).

Trasa Kowno-Sławków ma długość 740 km i jest w stanie przewieźć do 93 TEU na kurs.

Aby zapewnić klientom najwyższą jakość obsługi oraz dostęp do sprzętu, LTG Cargo Polska zbudowała własną flotę kontenerów intermodalnych. Nowa usługa umożliwia klientom skorzystanie z ekonomicznej, niezawodnej i przyjaznej dla środowiska metody transportu towarów, pomagając zmniejszyć wpływ transportu towarów na środowisko.

Zalety pociągu intermodalnego Sławków-Kowno:

  • Konkurencyjne i stabilne ceny,
  • Możliwości objętościowe ładunków – do 44 kontenerów,
  • Większa pojemność transportowa niż samochody ciężarowe,
  • Możliwość transportu towarów cięższych (do 30 ton), ponadgabarytowych, wrażliwych na temperaturę i niebezpiecznych,
  • Pełny pakiet usług,
  • Linia kolejowa o szerokości toru 1520 mm przebiega w pobliżu terminalu w Sławkowie,
  • Brak kosztów kierowcy ciężarówki i opłat drogowych,
  • Brak komplikacji spowodowanych ruchem drogowym,
  • Przyjazność dla środowiska.

 

W celu uzyskania oferty prosimy o kontakt z zespołem „LTG Cargo Polska” [email protected]

Wyślij formularz zapytania

„Zespół sprzedaży LTG Cargo”: zamów usługę transportową lub poproś o dodatkowe informacje +370 5 202 1515, [email protected].

Wyślij formularz zapytania