Porozmawiajmy

Aktualności

Trasa Intermodalna: Sławków-Kowno – optymalny transport towarów między Polską a Litwą

2024-02-12

Transport kontenerowy jest najtańszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu. Przy organizacji przewozu ładunków ciężkich i wielkogabarytowych, metoda ta zapewnia korzystną cenę, która jest niezmienna w czasie oraz bezpieczeństwo. Przewozy są wolne od kolejek transportowych oraz czynników ludzkich.

Więcej

LTG Cargo Polska odebrała nową lokomotywę Siemens Vectron

2024-02-09

LTG Cargo Polska odebrała kolejną lokomotywę Vectron MS od European Locomotive Leasing, w wyjątkowym wydaniu. Pojazd już wyjechał na tory.

Więcej

Poznajcie Pawła – Dyrektora ds. trakcji w LTG Cargo Polska

2024-02-08

Zaraża optymizmem i pasją, jaką są pociągi. Nigdy nie zamieniłby swojej pracy na inną, bo to jest rzeczywiście spełnienie dziecięcych marzeń. Oboje rodzice całe swoje życie przepracowali na kolei, więc istnieje podejrzenie, że jego pasja do kolei może być zakodowana w genach.

Więcej

LTG Cargo Polska powiększa tabor o nowe lokomotywy Vectron

2024-01-24

LTG Cargo Polska nie zwalnia tempa w powiększaniu floty nowoczesnych lokomotyw. Dzisiaj nastąpił odbiór lokomotywy Siemens Vectron MS, a w lutym ma zostać dostarczony kolejny pojazd. To jedne z najnowocześniejszych w Europie lokomotyw, które mogą przekraczać kolejową granicę bez technicznego postoju. Pozwala to na skrócenie czasu przejazdu, co ma ogromne znaczenie dla klientów.

Więcej

LTG Cargo Polska rośnie w siłę i posiada coraz wyższy udział w rynku

2023-12-14

12 grudnia 2023 roku, Urząd Transportu Kolejowego w Polsce opublikował nowe dane eksploatacyjne za III kwartał 2023 roku w zakresie transportu intermodalnego. Z każdym kwartałem, LTG Cargo Polska rośnie w siłę i posiada coraz wyższy udział w rynku, osiągając rekordowy wynik na poziomie 5,08% według pracy przewozowej.

Więcej

LTG Cargo wzmacnia możliwości przewozu ładunków między Litwą a Polską: regularne kursy na trasie Kowno-Sławków oraz połączenie z Warszawą

2023-06-15

Litewski przewoźnik towarowy Spółka transportowa LTG Cargo, należąca do Grupy „Lietuvos Geležinkeliai“, rozpoczyna regularne intermodalne przewozy towarowe na trasie Kowno- Sławków. Od 15 czerwca pociągi na tej trasie będą kursować tam i z powrotem dwa razy w tygodniu. Do tej pory ładunek był przewożony do terminali w Polsce tylko na życzenie klientów. Dodatkowo, w celu wzmocnienia połączeń kolejowych z Polską, klienci będą mogli przewozić ładunki do zlokalizowanego tuż pod Warszawą terminalu w Pruszkowie – od teraz pociągi na trasie Kowno-Sławków będą kursować z przystankiem pośrednim w stolicy Polski.

Więcej

LTG Cargo będzie przewozić ładunki na nowej trasie intermodalnej Kowno-Sławków

2023-02-10

LTG Cargo, przewoźnik towarowy Grupy spółek Lietuvos Geležikeliai, w lutym rozpoczyna przewóz ładunków intermodalnych w kontenerach pomiędzy terminalami przeładunkowymi w Kownie i Sławkowie w Polsce. Terminal w Sławkowie, położony w pobliżu Katowic, jest usytuowany na styku najdalej na zachód wysuniętego odcinka linii kolejowych o szerokim rozstawie toru (1520 mm) i linii normalnotorowej (1435 mm) i jest ważnym węzłem, łączącym linie kolejowe pomiędzy Litwą i Polską oraz Ukrainą i Polską.

Więcej

„LTG Cargo“ rozpoczęła przewozy węgla do Polski transportem kolejowym

2023-01-10

Grupa „LTG Cargo“, firma transportowa należąca do państwowej grupy „Lietuvos geležinkeliai”, rozpoczęła przewozy węgla na zlecenie polskiego państwowego importera węgla. Ładunki zostaną przetransportowane w specjalnych kontenerach z portu morskiego w Kłajpedzie do Trakiszek, a następnie LTG Cargo Polska zapewni transport do Białegostoku, a stamtąd partnerzy przetransportują węgiel do terminalu w Braniewie w północno-zachodniej Polsce.

Więcej

„LTG Cargo Polska” nabyła swoją pierwszą własną lokomotywę

2022-10-31 Więcej

„LTG Cargo Polska” rozpoczyna przewóz ładunków dla jednej z największych firm przemysłu spożywczego w Polsce

2022-10-17

Spółka „LTG Cargo Polska” – będąca oddziałem „LTG Cargo”, przedsiębiorstwa transportu towarowego Grupy „Lietuvos geležinkeliai” – rozpocznie świadczenie usług transportowych dla firmy „Cedrob”, która jest jednym z największych polskich producentów mięsa drobiowego. „LTG Cargo Polska” udostępni do 20 pociągów miesięcznie do transportu w obie strony na terenie Polski, głównie z Gdyni i innych polskich miast.

Więcej

Pociąg pilotażowy LTG Cargo wyjechał na Ukrainę

2022-04-29

LTG Cargo, przedsiębiorstwo transportu towarowego należące do Grupy Kolei Litewskich (LTG), rozpoczęło w środę rano próbny przejazd z terminalu intermodalnego w Kownie (KIT) na Ukrainę przez Polskę. Oczekuje się, że pociąg kontenerowy dotrze do celu w ciągu najbliższych kilku dni, a następnie wróci na Litwę, przewożąc około 50 kontenerów z ładunkiem. Po raz pierwszy w historii LTG, ładunki z Ukrainy dotrą na Litwę koleją z pominięciem Białorusi.

Więcej

LTG Cargo chce przewozić ładunki intermodalne do terminali w Polsce

2022-04-12

LTG Cargo kontynuuje aktywną dywersyfikację swojej działalności. Spółka uruchomiła przewozy intermodalne z terminalu intermodalnego w Kownie (KIT) do terminali w Polsce. Przewozy towarowe będą organizowane na zamówienie klienta.

Więcej

LTG Cargo rozpoczyna transport intermodalny do Niemiec

2022-03-24

LTG Cargo kontynuuje realizację planów dywersyfikacji i rozpocznie transport ładunków intermodalnych do Niemiec. Pierwszy regularny pociąg z Kaunas Intermodal Terminal (KIT) do Duisburga odjedzie 4 kwietnia 2022 r.

Więcej

Obywatele Ukrainy będą mogli bezpłatnie podróżować pociągami po Litwie

2022-03-02

W odpowiedzi na toczącą się wojnę rosyjską przeciwko Ukrainie oraz w celu pomocy ludziom uciekającym przed koszmarem wojny, spółki należące do grupy Kolei Litewskich (“Lietuvos geležinkeliai” – LTG) rozpoczęły udzielanie pomocy. Przedsiębiorstwo przewozów pasażerskich LTG Link od 1 marca oferuje obywatelom Ukrainy bezpłatny transport na liniach regionalnych na Litwie. Obywatele Ukrainy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego transportu, będą jedynie musieli okazać ukraiński paszport lub dowód osobisty, natomiast dzieci – akt urodzenia.

Więcej

LTG Cargo Polska spółka planuje zainwestować w Polsce ponad 47 mln EUR

2022-02-02

LTG Cargo Polska spółka zależna firmy transportowej LTG Cargo zaplanowała największe do tej pory inwestycje, które zostaną wykorzystane na przewidzianą w strategii firmy dywersyfikację działalności: ekspansję na Europę Zachodnią, rozwój nowych i bieżących usług oraz nabycie floty technicznej. Spółka w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat zainwestuje w Polsce ponad 47 mln EUR.

Więcej

LTG Cargo Polska wzmacnia swoją działalność w Polsce: rozpoczyna mobilizację swojej floty pociągów

2022-01-18

Spółka przewozowa LTG Cargo Polska umacnia swoją pozycję w Polsce. Spółka wydzierżawiła dwie lokomotywy do przewozów międzynarodowych, które posłużą do zwiększenia wolumenu przewozów ładunków intermodalnych z terminalu intermodalnego w Kownie do Holandii.

Więcej

Maszyniści LTG Cargo uzyskali uprawnienia do ruchu w Polsce

2021-12-28

Jeszcze w czerwcu 2020 r. Urząd Transportu Kolejowego (UTK) (The Office of Rail Transport) udzielił LTG Cargo certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki temu przedsiębiorstwo może prowadzić działalność w Polsce z wykorzystaniem własnego taboru i wykwalifikowanego personelu, a więc pozostała tylko kwestia przeszkolenia maszynistów.

Więcej

RailTarget interview with LTG Cargo Polska CEO Michał Szlendak

2021-10-21

W swoim interwiew dla RailTarget.eu Michał Szlendak podzielił się informacją na temat relacji z partnerami biznesowymi, tak że przedstawił zakres usług oraz plany na przyszłość spółki LTG Cargo Polska.

Więcej

LTG Cargo Polska stala nowym członkiem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego (IGTL)

2021-10-08

We wrześniu, podczas targów TRAKO, Pani Marita Szustak Prezes oraz Pan Maciej Gładyga Dyrektor Zarzadzający Izby Gospodarczej Transportu Lądowego (IGTL) spotkałysie z przedstawicielami firmy LTG Cargo Polska s celiem  omuwicz obecne wyzwania i problemy, związane z prowadzeniem działalności transportowej, zaprezentowac również obszary aktywności IGTL i możliwości jakie daje członkostwo w IGTL.

Więcej

PKP Cargo i LTG Cargo Polska mogą założyć w Polsce spółkę „joint venture”

2021-05-11

LTG Cargo Polska, spółka w 100 proc. należąca do „LTG Cargo” z grupy LTG, i największy polski przewoźnik towarowy PKP Cargo otrzymały zgodę na utworzenie „joint venture”.

Więcej

Spółka LTG Cargo Polska przystąpiła do inicjatywy UTK

2021-04-26

W dniu 22 kwietnia, spółka LTG Cargo Polska dołączyła do grona sygnatariuszy „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

Więcej

LTG Cargo Polska zawarła porozumienie z PKP Cargo w sprawie powołania spółki zależnej

2021-03-22

17 września 2020 r. z udziałem premierów Polski i Litwy podpisano porozumienie o powołaniu wspólnej spółki transportowej, której celem jest oferowanie litewskim i polskim przedsiębiorcom jeszcze bardziej konkurencyjnych usług przewozu ładunków.

Porozumienie o powołaniu wspólnego przedsiębiorstwa przewozów intermodalnych zostało zawarte pomiędzy polskim operatorem kolejowych przewozów towarowych PKP CARGO S.A. oraz LTG Cargo Polska, spółką zależną „LTG Cargo“ w Polsce.

Więcej

LTG Cargo wkracza na polski rynek kolejowy: została powołana spółka LTG Cargo Polska

2021-03-22

Należące do największej grupy kolejowej w krajach bałtyckich Lietuvos Geležinkeliai (LTG) przedsiębiorstwo transportu towarowego LTG Cargo rozpoczyna ekspansję na Zachód. Przedsiębiorstwo powołało spółkę zależną LTG Cargo Polska, która będzie rozwijała działalność kolejowych przewozów towarowych w Polsce. Celem jest zwiększenie atrakcyjności kolejowego transportu towarowego, wzmocnienie logistycznych łańcuchów dostaw oraz poprawa mobilności dużych ładunków między Litwą a Polską.

Ekspansja w Polsce pozwoli również zdywersyfikować ryzyka operacyjne LTG Cargo, zwiększyć przepływ ładunków i osiągnąć wyznaczony w strategii cel – 65-70 mln ton ładunków rocznie.

Więcej