Porozmawiajmy

Aktualności

„LTG Cargo Polska” rozpoczyna przewóz ładunków dla jednej z największych firm przemysłu spożywczego w Polsce

2022-10-17

Spółka „LTG Cargo Polska” – będąca oddziałem „LTG Cargo”, przedsiębiorstwa transportu towarowego Grupy „Lietuvos geležinkeliai” – rozpocznie świadczenie usług transportowych dla firmy „Cedrob”, która jest jednym z największych polskich producentów mięsa drobiowego. „LTG Cargo Polska” udostępni do 20 pociągów miesięcznie do transportu w obie strony na terenie Polski, głównie z Gdyni i innych polskich miast.

„Ta nowa umowa to ważny krok zarówno dla rozwoju naszego oddziału jak i dywersyfikacji działań „LTG Cargo”. „LTG Cargo Polska” będzie świadczyć usługi przewozowe dla klienta w Polsce, a także – z pomocą partnerów – usługi dodatkowe. Doceniamy zaufanie klienta i możliwość dalszej pracy nad dywersyfikacją” – mówi dyrektor generalny Eglė Šimė.

„LTG Cargo Polska” udostępni trzy lokomotywy oraz 1-2 zestawy wagonowe z taboru spółki, a ładunki będą przewożone na platformach firmy „Cedrob” i w jej kontenerach. „LTG Cargo Polska” przewiduje, że transportowanych będzie do 25 tysięcy ton produktów „Cedrob” miesięcznie na różnych trasach.

Spółka „LTG Cargo Polska”, która rozpoczęła działalność w Polsce w 2020 roku, pozyskała do tej pory około 40 klientów w Polsce na swoje usługi transportu i spedycji towarów. Firma zatrudnia obecnie 70 osób, potrajając liczbę pracowników na początku 2022 r. Na początku września spółka „LTG Cargo Polska” otworzyła swoje drugie biuro w Polsce – w Katowicach, a także rozpoczęła przewóz towarów dla polskiej firmy logistycznej “Laconi International” na trasie w Polsce, z Gdańska do Sławkowa.

„Cedrob” to jeden z największych producentów mięsa drobiowego w Polsce. Firma zatrudnia ponad 7 000 osób.