Porozmawiajmy

Aktualności

LTG Cargo rozpoczyna transport intermodalny do Niemiec

2022-03-24

LTG Cargo kontynuuje realizację planów dywersyfikacji i rozpocznie transport ładunków intermodalnych do Niemiec. Pierwszy regularny pociąg z Kaunas Intermodal Terminal (KIT) do Duisburga odjedzie 4 kwietnia 2022 r.

To pierwszy międzynarodowy szlak towarowy na Zachód, nad którego realizacją zajmą się spółki Grupy LTG w trzech różnych krajach.

„Obecnie aktywnie pracujemy nad zaoferowaniem rynkowi jak największej liczby możliwości połączenia z Zachodem. Dotarcie do terminalu intermodalnego w Duisburgu otworzy przed klientami możliwości dalszego transportu naczep i kontenerów pociągiem do innych terminali. Bezpośrednie pociągi do terminali w Niemczech, Włoszech, Polsce, Belgii, Holandii i Szwecji regularnie kursują z Duisburga. Ponadto możliwe są połączenia z Francją, a nawet Wielką Brytanią” – mówi Eglė Šimė, dyrektor generalny LTG Cargo.

Na Litwie przesyłki będą realizowane przez zespół LTG Cargo, a przewozy w Polsce i Niemczech przez spółkę zależną LTG Cargo Polska. Ubiegłoroczna praca i odnosząca sukcesy spółka zależna działająca w Polsce pozwolą nam zaoferować naszym klientom bardziej zrównoważony i opłacalny sposób transportu ładunków do i z Europy Środkowej. Transport ładunków będzie organizowany według możliwości firm, co oznacza, że wszystkie niezbędne rozwiązania logistyczne będą zapewnione niezależnie.

Długość nowej trasy KIT-Duisburg-KIT wyniesie 3040 km. Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu w obu kierunkach, a na jednej trasie przewiezie się do 36 jednostek naczep i kontenerów z towarami intermodalnymi. Firma planuje również w najbliższych miesiącach nawiązać współpracę z nowymi klientami w Polsce i poszukać sposobów na pomoc litewskiemu biznesowi w imporcie surowców z krajów Europy Środkowej.