Porozmawiajmy

Aktualności

Poznajcie Pawła – Dyrektora ds. trakcji w LTG Cargo Polska

2024-02-08

Zaraża optymizmem i pasją, jaką są pociągi. Nigdy nie zamieniłby swojej pracy na inną, bo to jest rzeczywiście spełnienie dziecięcych marzeń. Oboje rodzice całe swoje życie przepracowali na kolei, więc istnieje podejrzenie, że jego pasja do kolei może być zakodowana w genach.

Na kolei zaczynał jako pomocnik maszynisty –  to wówczas przyszli maszyniści nabywają niezbędnych nawyków i doświadczenia. To była praca dla największego prywatnego przewoźnika towarowego w Polsce – i jak mówi –  prawdziwa szkoła życia.  Ale to praca dla małego wówczas przewoźnika z niemieckim kapitałem była świetną okazją. ,,To doświadczenie nie tylko poszerzyło moje horyzonty, lecz także przyspieszyło moją karierę“.

Dziś kieruje Działem Trakcji w LTG Cargo Polska. To wielkie wyzwanie, które pozwala dalej rozwijać umiejętności menedżerskie.

„Spędzając czas w Dziale Trakcji LTG Cargo Polska, szybko można zauważyć nasze silne poczucie wspólnoty, przynależności i integracji. To miejsce, w którym naprawdę lubimy pracować“.

Paweł nadzoruje cały proces związany z maszynistami – ich rekrutację, szkolenie i oczywiście nadzór nad bieżącą pracą. Wraz ze swoim zespołem instruktorów uczestniczy również w komisjach kolejowych. Jego największym atutem jest to, że sam jest maszynistą, od czasu do czasu udaje mu się troszkę pojeździć, więc doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania swoich ludzi.

,,Przyszłym maszynistom radzę, żeby kochali to, co robią, bo to jest służba na całe życie”.

Paweł jest jednym z wielu wartościowych ludzi, którzy tworzą LTG Cargo Polska. Jesteśmy dumni, że możemy razem pracować i czerpać od niego wiedzę i doświadczenie.