Porozmawiajmy

Aktualności

LTG Cargo Polska powiększa tabor o nowe lokomotywy Vectron

2024-01-24

LTG Cargo Polska nie zwalnia tempa w powiększaniu floty nowoczesnych lokomotyw. Dzisiaj nastąpił odbiór lokomotywy Siemens Vectron MS, a w lutym ma zostać dostarczony kolejny pojazd. To jedne z najnowocześniejszych w Europie lokomotyw, które mogą przekraczać kolejową granicę bez technicznego postoju. Pozwala to na skrócenie czasu przejazdu, co ma ogromne znaczenie dla klientów.

,,Jako operator kolejowych przewozów towarowych w Polsce, chcemy dalej zwiększać udział w rynku. Posiadanie nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych wpisuje się w plany rozwoju LTG Cargo Polska dlatego tak jak zapowiadaliśmy, w dalszym ciągu będziemy inwestować m.in. w modernizację parku taborowego” – mówi Michał Szlendak, Prezes LTG Cargo Polska.

Vectrony to uniwersalne lokomotywy, łatwo dostosowujące do specyfiki jazdy w różnych krajach. Przeznaczone są do eksploatacji na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, a także na terenie Słowenii oraz Holandii.

,,Vectron to klucz do realizacji różnorodnych zadań przewozowych w całej Europie, co wzmocni nasze zdolności operacyjne w ruchu transgranicznym pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej. Wysoka niezawodność, szybkość przejazdu przez granice, daje wszystko, co jest wymagane przy transporcie intermodalnym, który jest przyszłością kolei. Wierzymy, że nasi klienci docenią kolejny krok w naszym rozwoju, wychodzimy na przeciw ich oczekiwaniom” – dodaje M. Szlendak.

Vectron to lokomotywa dla transgranicznego transportu kolejowego w Europie. Zaprojektowana tak, aby efektywnie i ekonomicznie zaspokoić wszelkie potrzeby trakcyjne.

Obecnie LTG Cargo Polska posiada 31 lokomotyw.

LTG Cargo Polska sp. z o.o. w 100 proc. należy do litewskiego przewoźnika kolejowego AB „LTG Cargo“, który jest częścią grupy kolejowej AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG). Grupa kontynuuje obecnie aktywną dywersyfikację swojej działalności na Zachód.

Spółka LTG Cargo Polska jest obecna na polskim rynku od 2020 roku. Poza główną siedzibą w Warszawie, posiada biuro w Katowicach. Łącznie zatrudnia 124 osoby.

Lokomotywa Siemens Vectron została do LTG Cargo Polska dostarczona przez grupę European Locomotive Leasing (ELL), która wynajmuje już ponad 200 lokomotyw do kilkudziesięciu przewoźników kolejowych w kilkunastu europejskich krajach, wspierając tym samym rozwój transportu kolejowego w Europie. Firma LTG Cargo Polska dołącza do do grona tych klientów.